Despotin Fam

Shmekla (mc) ir Vaiper (mc, beatmaker) sujungė jėgas 2002 m. pradžioje. Po debiutinio albumo “Iš kitos ekrano pusės” (2004), ilgus metus truko sekinantis laukimas. Vyrukai vien savo žanre neužsidaro. Jie dalyvauja projektuose ir su kitokio pobūdžio muzikantais bei grupėmis. Kaunasi ir laimi mc battle‘o varžybas. Viską jie daro savo rankomis, nepripažindami jokių aukštesniųjų jėgų, t. y. prodiuserių.

2005 m. pradžioje buvo įkurta kompanija Despotin` Fam, sucementavusi Lietuvos hiphopo lyderius. Čia randame ir Shmekla & Vaiper, taip mums bylojančius: „Mes norime, kad nacionalinis hiphopas būtų su kokybės ir išradingumo ženklu”.

Despotin` Fam sudaro netik šie du MC, bet ir daugkartinis Lietuviško MC Battle nugalėtojas – Liežuvis bei marijampolietis džiazo “programuotojas” Serumas, pasaulio pilietis Andrewla, Mondayjazz ir Boogaloo dj – Justas Fresh bei visi prijaučiantys muzikiniams Despotin’ formatui žmonės.

Kitaip nei grynojo meno pasekėjai, šie herojai daugiausia byloja apie šiandieninio gyvenimo rūpesčius. Tokia jau jų dalia, juk jie – hiphopo diasporos atstovai.

Apie ankstesniąją kūrybą vaikinai pasakojo tap: “Daugiau improvizacijos teksto ir muzikos prasme, daugiau interpretacijos pačiam klausytojui. Mes susimaišėm su visa muzikine kultūra ir tapome arčiau pačių savęs nei gatvės.”

Ir štai beveik po trijų metų komanda vėl pasirodo naujausiame albume Cafeteria Inn Legend deklaruodami apie savo muzikinę brandą. Tai instrumentinio Vaiperio ir Serumo projekto pratęsimas, kuris pasirodė dar 2006 metais. Po šio aperityvo neteks ilgai laukti ir bendro Despotin’ Fam albumo.

“Naujasis darbas – tai pasaulinė beats ir nu jazz scena kartu su dubstep fenomenu, – teigia muzikantai. -Nuplėšus visas etiketes supaprastinkime tai iki eklektiškai miestietiško Cafeteria fusion: gyvų instrumentų, urban ritmų ir elektronikos.”

3 Responses to “Despotin Fam”


Leave a Reply
Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Skip to toolbar